Naš muzej

Autor: Jarmilka Mudroh, 23. 6. 2021.

„Naš Muzej“ je naziv slikovnice koju su priredili učenici 2.b razreda svojim istraživačkim i likovnim radovima uz pomoć učiteljice Jarmile Mudroh.

Na poziv Muzeja grada Iloka učenici su dobili nekoliko zadataka koje su realizirali kroz aktivnosti hrvatskog jezika, likovne kulture i dodatne nastave prirode i društva.

Učeći o kulturnim ustanovama i kulturnoj baštini našega grada pitali su se što za njih znači muzej. Učenici su trebali promisliti o ulozi muzeja i svoja saznanja oblikovati u nekoliko rečenica. Svoja razmišljanja su međusobno podijelili, a učiteljica ih je snimila.

U sklopu dodatne nastave iz prirode i društva, učenici su dobili zadatak pod nazivom „Obiteljski muzej“, istražiti povijest svoje obitelji te stare predmete i fotografije koje čuvaju u svojim obiteljima kao uspomene fotografirati i napisati nekoliko rečenica o njima. Zadatak su realizirali tijekom svibnja.

Uspješno je odrađena i terenska nastava u Muzeju grada Iloka povodom Međunarodnog dana muzeja. Učenici su sudjelovali  u radionici koju je vodio kustos Marko Kevo. Upoznao ih je sa značajem muzeja kao kulturne ustanove, razvojem muzeja u našem gradu i sa stručnim poslovima jednog kustosa. Nakon toga su učenici uz pomoć svoje mašte, osmišljavali i uspješno kreirali muzej budućnosti.

Realizacijom dogovorenih zadataka, učenici  2. b razreda su uspješno sudjelovali  u programu IZ/VAN/RED/NO koji je usmjeren na pedagoški rad Muzeja i obrazovnih institucija. Obrađena tema se dobro veže uz ovogodišnju ICOM-ovu temu za obilježavanje Međunarodnog dana muzeja  „Museums: Inspiring the Future”, koji se obilježava od 18. svibnja do kraja lipnja.

Slikovnicu možete pogledati na linku:

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr