U svijetu likovnih umjetnika

Autor: Jarmilka Mudroh, 25. 6. 2021.

„U svijetu likovnih umjetnika 3“ je naziv međunarodnog eTwinning projekta u kojem su sudjelovali i učenici 2.b razreda naše škole svojim likovnim stvaralaštvom uz pomoć učiteljice Jarmile Mudroh.

Na početku školske godine odlučili su se uključiti u projekt koji se  provodi već treću godinu za redom, a autorice projekta su učiteljice Nevenka Dimač i Sandra Vuk. Projekt je trajao cijelu školsku godinu, a glavni zadatak mu jer bio upoznavati učenike s najvećim djelima likovnih majstora, poticati ih na komunikaciju na materinskom jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetnost i inicijativnost.

Na satima likovne kulture učenici su ostvarivali postavljene ciljeve projekta, upoznavali su život, rad i djela poznatih umjetnika i to: Vincenta van Gogha, Pieta Mondriana, Vassilija Kandinskog, Joana Miróa i Henria Matissa. Proučavali su njihova umjetnička djela. Uočavali su vrste crta, boje i njihove kontraste, plohe i poteze te razmještaj elemenata, likovne kompozicije. Sve likovne aktivnosti su bile realizirane u korelaciji s drugim predmetima, najčešće s hrvatskim jezikom, glazbenom kulturom, prirodom i društvom, ali i s matematikom. Prepoznavali su svoje osjećaje, razvijali samopouzdanje i jačali sposobnosti kreativnog izražavanja. Uz realizaciju likovnih zadataka razvijali su i svoje sposobnosti razmišljanja i maštanja te pratili ostvarivanje kreativnih ideja i analizirati svoje rezultate.

Učenici su uspješno ostvarili zadatke i ciljeve projekta, zadovoljni svojim radovima i sretni što su prihvatili izazov i okušali se u stvaranju svojih likovnih djela poput navedenih umjetnika.

Likovni radovi bili su izloženi u kreativnom kutku učionice, a cijelu izložbu likovnih radova možete pogledati na linku: https://www.canva.com/design/DAElDjaFadw/N93XKFhxA632W8upj5zfew/watch?utm_content=DAElDjaFadw&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=homepage_design_menu

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr