Nova školska godina

Autor: Kata Bagara Radić, 3. 9. 2021.

Dragi učenici Osnovne škole Julija Benešića Ilok i poštovani roditelji.

U ponedjeljak 6. rujna 2021. godine započinje nova nastavna godina 2021./2022.

Nadamo se da ste se lijepo odmorili i zabavili tijekom ljetnih praznika i da ste spremni za novi početak u školskim klupama.

I ova školska i nastavna godina započinje uz određena ograničenja i epidemiološke mjere zbog proglašene pandemije virusa COVID-19, ali su one malo ublažene u odnosu na one koje su bile na snazi prošle školske godine.

Temeljni dokument za izradu epidemioloških mjera koje svaka škola primjenjuje sukladno svojim prostornim i materijalnim uvjetima donijeli su Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja dana 26. kolovoza 2021. godine i možete ga pročitati OVDJE

1. DAN NASTAVE - ZA SVE UČENIKE OD 2. DO 8. RAZREDA

Svi učenici, osim prvih razreda, prva dva sata imaju sat razrednika. Na satu razrednika učenici će se detaljno upoznati s epidemiološkim mjerama za ovu školsku godinu, dobiti raspored sati i sve ostale upute i važne obavijesti oko organizacije nastave.

Na satu razrednika učenici će također dobiti udžbenike i radne bilježnice. U vrećici s udžbenicima nalaziti će se i potvrde o preuzimanju udžbenika koje će dati svojim roditeljima na potpis i vratiti drugi dan u školu.

JUTARNJA SMJENA

Za učenike 5.6,7,8  razreda nastava u ponedjeljak započinje ujutro u 7.30 sati, a za učenike 2-4 razreda u 13.30 sati.

Razredi neparni ulaze(1,3,5,7) ulaz kraj kuhinje, a učenici parnih razreda (2,4,6,8) ulaze ulaz kraj sportske dvorane. Učenici od 5- 8 razreda obvezni su dolaziti s maskama u školu.

PRIJEM UČENIKA 1. RAZREDA u 16 sati

Učenike će na ulazu u školu pozdraviti ravnatelj, pedagoginja i njihove učiteljice. Sukladno epidemiološkim mjerama, s učenicima 1. razreda može u školskom dvorištu na prijemu biti prisutan 1 roditelj. Također molimo roditelje da, koliko je moguće, održavaju fizički razmak od ostalih roditelja i učenika.

Nakon pozdravnih govora, učiteljice će povesti učenike u njihove razred i s njima se zadržati 1 školski sat u upoznavanju i razgovoru. Za vrijeme dok su učiteljice s učenicima u razredu roditelji će boraviti u školskom dvorištu.

U Iloku, 3.9.2021. god                                                ravnatelj: Bošnjak Miroslav

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr