SVJETSKI DAN IZUMITELJA

Autor: Kristina Čobanković, 17. 11. 2021.

Učenici 2. a razreda istraživali su o hrvatskim izumiteljima.
Samostalnim istraživačkim radom učenici su u sklopu nastave Hrvatskoga jezika, Prirode i društva i Likovne kulture izradili plakate te pisane i likovne radove pomoću kojih su predstavili odabrane izumitelje i njihove korisne izume.

Svjetski dan izumitelja obilježen je u sklopu eTwinning projekta „Pokusi su nova fora“.
Voditeljice i suautorice ovogodišnjeg međunarodnog eTW projekta su učiteljice Kristina Čobanković iz Osnovne škole Julija Benešića iz Iloka i Ksenija Lekić iz Osnovne škole Novska, prema izvornoj ideji učiteljice Sandre Vuk. Ovo je već druga od niza aktivnosti planiranih u provođenju projekta. Učenici će tijekom školske godine provoditi pokuse prilagođene njihovim mogućnostima i uzrastu i to u školi, u svom domu i prirodi.
Organiziranjem zanimljivih nastavnih aktivnosti kroz ovaj projekt učenici će biti motivirani za istraživanje i usvajanje sadržaja kroz praktičan rad i igru. U projektu će upoznavati STEM područja kroz pokusne elemente sa sadržajima prirodoslovlja.
Učenici su ovom aktivnošću vježbali svoje prezentacijske vještine te ih pohvaljujem za hrabrost i odvažnost pri prezentiranju rezultata svog istraživanja.
Na linku pogledajte videozapis o njihovom marljivom radu i dođite na našu izložbu radova koja je postavljena u predvorju naše škole
(od 12. do 19. studenoga - eTwinning događaj).

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr