NIGHT SKY ŠKOLA ASTRONOMIJE I VIVA ŠKOLA FILMA

Autor: Kata Bagara Radić, 17. 2. 2022.

U četvrtak 17. veljače održan je sastanak s gradonačelnicom Marinom Budimir, ravnateljem OŠ Julija Benešića Miroslavom Bošnjakom te voditeljem škole i vlasnikom produkcije Design Studio D, Darkom Puharićem u vezi s održavanjem ''NIGHT SKY'' škola astronomije i astrofotografije te projekta VIVA škola filma. Voditelj škole predstavio je dva programa izvannastavnih aktivnosti za učenike osnovne škole od šestog do osmog razreda.

VIVA škola filma – Hrvatska je projekt pokrenut prema licenci VIVA FESTIVALA iz Sarajeva te okuplja sve zainteresirane učenike za školu filma. Škola će trajati pet dana po pet sati u travnju. Sama nastava uključi će teoretski i praktični dio, a krajnji cilj aktivnosti je snimanje filma, a polaznici će na kraju edukacije dobiti certifikat o završetku pohađanja Viva škole filma.

Osim škole filma, Design Studio D nudi i školu astronomije i astrofotografije čiji je cilj okupiti tridesetak učenika koji bi kroz pet dana sudjelovali u edukacijskom popularizacijskom programu iz područja astronomije – astrofizike i asrofotografije. Sama nastava uključuje šest termina: tri dana predavanja i tri dana praktičnog dijela (rad na teleskopu, promatranje neba, astrofotografiranje). Učenici će se moći upoznati s astronomijom kao znanstvenom disciplinom, njezinim povijesnim razvojem, gibanjem Zemlje i pojavama na nebeskoj sferi, astronomskim instrumentima i mnogim drugim temama vezano za to područje. Nakon završene edukacije, polaznici će dobiti certifikat o završenom I. stupnju edukacije. Početak škole počinje već u ožujku, od 21. do 25. ožujka u večernjem terminu od 19,30 do 21 sati.

fotografija preuzeta sa službene Facebook stranice NIGHT SKY Škola Astronomije

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr