10. VEČER MATEMATIKE

Autor: Iva Teševkić, 7. 12. 2022.

1. prosinca u našoj školi obilježila se 10. Večer matematike. Učenici naše škole sudjelovali su u raznim radionicama i aktivnostima ovisno o njihovoj dobi.
Osim rješavanja zabavnih matematičkih zadataka cilj učenika ovog događaja bio je provesti ugodno vrijeme s ostalim učenicima i roditeljima. Zahvaljujemo učiteljima koji su sudjelovali i sami osmislili akrtivnosti za ovaj događaj te učenicima koji su se odazvali na događaj.

U nastavku možete pogledati kako se Večer matematike održala u pojedinim razredima.

1.a razred - učiteljica Maja Drinovac

Učenici su imali 6 igara. Svaki učenik je imao putovnicu, a postaje su nam se zvale: Država Memorija, Država Smijalica, Republika Matbolija, Kraljevna Microbitija, Država Kartara, Basketbolija. Osim toga imali su i MATBOLL u kojoj se dvije ekipe natječu tako što bacaju lopticu u čašu. U čaši su kartice s računima. Ako ubace u čašu moraju uzeti karticu i izračunati. Učenici su sudjelovali i u aktivnostima poput Čovječe ne glupiraj se na matematički način, memoriju, raznim aktivnostima s microbitovima i uspoređivanju brojeva te su kartali igru "Tablića" kartama s brojevima do 5. Na kraju su se nakon uspješnih aktivnosti počastili kiflicama koje je učiteljica za njih pripremila. Učiteljica se zahvaljuje i roditeljima na pomoći oko realizacije igara.

1.b razred - Marija Čobanković

Učenici 1.b razreda naučili su ponešto o brojkama, odakle one potječu, po čemu su dobili naziv. Kroz neformalno druženje učenika, roditelja i učiteljice proveli su različite aktivnosti kako bi obilježili 10. Večer matematike.

2.a razred - učiteljica Ivana Augustinović

Učenici 2.a su obilježili Večer matematike uz matematičke igre. U tri centra (skupine) igrali su igru memory, zbrajali s novčanicama i kovanicama te logički zaključivali igrajući slikovni sudoku. Svi su se zabavili te bili natjecateljski raspoloženi!

2. b - Violeta Groznica

Učenici 2.b razreda sa učiteljicom su proveli razne matematičke zadatke kroz kvizove, mozgalice,..

3. i 4. razred - učiteljice Nina Ripić, Lidija Bošnjak, Maja Rac, Jarmila Mudroch i Iva Ćavar

Učenici su bili raspoređeni u više skupina te su kroz radne centre kroz koje su svi prošli sudjelovali u različitim matematičkim aktivnostima. Pred učenicima je bilo aktivnosti poput Matematički alias, Zemlja bombona, Igra asocijacije, Cigla po cigla,... Kroz ovaj događaj učenici su zbrajali, oduzimali, množili, dijelili i gradili te se odlično zabavljali.

Predmetna nastava - Vedrana Ćorić

Učenici predmetne nastave s učiteljicom matematike Vedranom Ćorić obilježili su Večer matematike kroz trenutno najvažniju sporednu stvar na svijetu - nogomet. Učenici su imali zadatak odgonetnuti vječitu dilemu: Jesu li dresovi naše reprezentacije zaista na kockice?!
Učenici su izradili dres Hrvatske reprezentacije i zaključili da je naš dres ipak sačinjen od kvadratića, a ne od kockica kako svi mi u žargonu znamo reći.
Učiteljica Vedrana se posebno zahvaljuje volonterkama Lani i Mariji koje su joj pomogle oko realizacije aktivnosti.

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr