Međužupanijska smotra Biosigurnosti i biozaštite

Autor: Kata Bagara Radić, 6. 3. 2023.

2.3.2023. u Osijeku održana je Međužupanijska smotra Biosigurnosti i biozaštite.

Našu školu predstavljale su učenice osmog razreda (Klara Papak i Sara Kožul) pod vodstvom mentorice Mateje Knezović sa posterom na prethodno zadanu temu: Trovanja hranom- koje namirnice su najčešći krivac. Učenice su izradile poster na temelju istraživanja o uporabi pesticida na usjevima, te su ga predstavili međužupanijskom povjerenstvu koje ga je ocjenjivalo.

Domaćin Smotre bila je OŠ Vijenac. Svečano otvorenje započelo je u 10h. Uz prigodan program prisutnima su se obratili ravnateljica škole, predsjednica Državnog povjerenstva i nacionalna koordinatorica projekta mr. sc. Maja Kassa, predsjednica Međužupanijskog povjerenstva profesorice Andreja Dorić, predstavnici Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, virtualno se uključila prof. dr. sc. Alemka Markotić, ravnateljica Klinike za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“ i predsjednica Akademije medicinskih znanosti Hrvatske,te voditeljica Odjela za mikrobiologiju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo docentica Ljiljana Žmak predsjednica Hrvatskog društva za biosigurnost i biozaštitu.

Međužupanijske smotre održavaju se u tri grada u Republici Hrvatskoj u Osijeku, Zagrebu i Imotskom. Za međužupanijsko natjecanje u Osijeku prijavljeno je 36 timova iz 6 županija - Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske, Brodsko-posavske, Virovitičko-podravske, Bjelovarsko-bilogorske i Požeško-slavonske. U kategoriji 5. i 6. razred prijavljeno je 7 timova, u kategoriji 7. i 8. razred 13 timova i u kategoriji srednje škole 16 timova.

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr