ŠKOLSKI MEDNI DAN

Autor: Jarmilka Mudroh, 7. 12. 2023.

Na dan 7. prosinca, povodom obilježavanja sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u svim osnovnim škola u Republici Hrvatskoj pa tako i  u  1. razredima naše škole proveden je nacionalni program „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka za 2023“.

Program educira djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda i njegovog uključivanja u prehranu, uz istovremenu promociju meda proizvedenoga na hrvatskim pčelinjacima.

U cilju podizanja razine znanja o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranja učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i bioraznolikost, Ministarstvo poljoprivrede u suradnji s Hrvatskom agencijom za poljoprivredu i hranu te Hrvatskim pčelarskim savezom provodi aktivnosti informiranja učenika i roditelja ovim programom koristeći se različitim informativnim materijalima sa znakom „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka“.

Učiteljice prvih razreda Jarmilka Mudroh i Katarina Drinovac su putem edukativne brošure i edukativne prezentacije prilagođene dobi djece prvog razreda održale radionice  o važnosti i značaju pčelarstva uz pripremljene materijale, a učenici su dobili poklon pakete: teglicu meda pakiranog u Nacionalnu staklenku označenu znakom „Med hrvatskih pčelinjaka“ i edukativnu slikovnicu  „Pčelica Jelica i medo Edo“.

Osnovna škola Julija Benešića Ilok / Trg Sv. Ivana Kapistrana 1, HR-32236 Ilok / www.os-ilok.skole.hr / ured@os-ilok.skole.hr